6 ambulanca drejt spitaleve në Stamboll, të paktën 35 të vdekur – Lajmi.net
6 ambulanca drejt spitaleve në Stamboll, të paktën 35 të vdekur
Autori: Lajmi.net Bota 1:33, 1 January 2017
Të paktën 35 persona kanë humbur jetën në sulm në një klub nate në Stamboll, ka thënë guvernatori i qytetit.Dy burra thuhet se janë veshur me kostume të Babadimrit dhe kanë sulmuar klubin e mesnatës.

Në mesin e të vdekurve është një polic, Vasip Sahin, duke shtuar se ishte një sulm terrorist.

Një person i armatosur raportohet se ka gjuajtur drejt njerëzve në klubin që po festonin Vitin e Ri, transmeton lajmi.net.

Një numër i madh i policëve vazhdon të tentoj t’i  kap sulmuesit në klubin Reina në Ortakoy.

Të paktën gjashtë ambulanca janë duke transferuar njerëz në spital që kanë marrë plagë të rënda, ndërsa në klub kanë qenë deri në 600 njerëz kur sulmuesit janë futur brenda. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Stamboll, sulm

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble