Dikur e quajti ‘argat të Serbisë’, a do të pranojë tani Mustafa të bëhet ‘argat’ i Kurtit?

Në zgjedhjet e vitit 2017, koalicioni PAN arriti të marr shumicën e ulëseve në Kuvend pasi iu bashkua Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit dhe Lista Serbe. Deri më tani, me Kuvendin udhëhoqi, Kadri Veseli i PDK-së, ndërsa Ramush Haradinaj i AAK-së, me Qeverinë.