Zyrtare: Weiser largohet nga Bayern

Mesfushori Mitchell Wesier është larguar nga Bayern Munich duke nënshkruar kontratë trevjeçare me Hertha Berlin.

Sport

18/06/2015 17:19

Hertha Berlin ka kompletuar transferimin e mesfushorit Mitchell Weiser nga Bayern Munich në kontratë trevjeçare.

Weiser kaloi në Allianz Arena para sezonit 2012-13 dhe në pjesën e dytë të stinorit ishte i huazuar në Kaiserslautern.

21-vjeçari e kishte të pamundur të gjente hapësirë në Bayern edhe pse bëri 13 paraqitje në edicionin e shkuar falë lëndimeve të futbollistëve si Arjen Robben e Franck Ribery.

Mirëpo, ai ka vendosur të shijojë një sfidë të re në Hertha, ku do të shpresojë në hapësirë më të madhe për lojë.