ZYRTARE: Vendim i ri për kartonin e kuq, katastrofë për Ronaldon

Përsëri një lajm i keq për Cristiano Ronaldon.

Sport

22/08/2017 19:21

Tribunali Administrativ Sportiv në Spanjë, ka konfirmuar dënimin prej pesë ndeshjeve të yllit të Real Madridit.

Pas apelimit të Real Madridit, Tribunali Administrativ ka vendosur të mos e heq dënimin, përcjellë “Lajmi.net”.

Në këtë mënyrë, ri-konfirmohet suspendimi i portugezit për pesë sfida.

Pas mungesave ndaj Barcelonës dhe Deportivo La Corunas, Ronaldo do të mungojë edhe në tri ndeshje tjera. /Lajmi.net/