ZYRTARE: UEFA suspendon super-klubin evropian për 1 vit!

Vendimi është marrë pasi që Milani ka thyer rregullat e Fair Playt Financiar.

Sport

27/06/2018 16:54

UEFA e ka suspenduar mIlanin për një vit nga kompeticionet Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës.

Vendimi është marrë pasi që Milani ka thyer rregullat e Fair Playt Financiar, përcjellë “Lajmi.net”.

Kuqzinjtë nuk kanë arritur të rregullojnë bilancin e tyre financiar.

Për këtë arsye, UEFA e ka dënuar në mënyrë tronditëse. /Lajmi.net/