Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

ZYRTARE: Takefusa Kubo i bashkohet Villarrealit

17:15 | 10 Gusht 2020

‘Messi japonez’ i është bashkuar skuadrës së Villarreal.

Ylli në rritje i Real Madrid, Takefusa Kubo, është transferuar te skuadra e Villarreal, transmeton lajmi.net.

Marrëveshja e sheh lojtarin t’i bashkohet ‘nëndetëses së verdhë’ vetëm në formë huazimi.

Lojtari do të luajë me skuadrën e Villarreal në sezonin 2020/21, kurse edhe këtë sezon e kaloi larg Real Madridit.

Kujtojmë se Villarreal është në bisedime edhe me Dani Parejo dhe Francis Coquelin, me të cilët pritet vetëm zyrtarizimi. /Lajmi.net/