ZYRTARE: Robert Lewandowski fiton çmimin e golashënuesit më të mirë në botë

21:01 | 29 Nentor 2021

Ylli i Bayern Munichut, Robert Lewandowski ka fituar çmimin e golashënuesit më të mirë në botë.

Polaku kaloi një tjetër sezon të shkëlqyer me klubin gjerman dhe Kombëtaren e Polonisë, shkruan lajmi.net.

Kësisoj, me plotë meritë në ceremoninë e Topit të Artë, Lewandowski fitoi çmimin e golashënuesit më të mirë në botë, çmim është dhënë sonte (e hënë) për herë të parë.

Kujtojmë, se siç raportojë France Football, ky çmim i është dhënë futbollistit që ka shënuar me së shumti gola për klubin dhe Kombëtaren, pra kombinuar, me sulmuesin që ka shënuar 64 gola brenda vitit 2021./Lajmi.net/