ZYRTARE: Prishtina prezanton futbollistin tunizian

Prishtina dhe tuniziani, Ahmed Radaoiu, tanimë kanë kompletuar dokumentacionin për të pasur në gjirin e saj edhe futbollistin më të ri të skuadrës.

Sport

26/10/2020 16:25

Radaoui, 23 vjeç, futbollistë i tre pozitave, mbrojtës i majtë, mesfushor dhe anësor, vije nga skuadra e elitës së futbollit tunizian, Etoile Sahel.

“Për mua ardhja në Prishtinë është sfidë e re. Kam ardhur të jap maksimumin tim, të jap gjithçka për Prishtinën dhe të prezantojë sa më mirë futbollin tunizian”.

“Unë tani më njoh skuadrën , njoh futbollistët, trajnerët, të gjithë janë futbollistë të mirë dhe me mentalitet të lart sportiv. Do të provoj, me gjithë se ekipit iu kam bashkuar me vonesë, që sa më shpejt të ambientohem, të përshtatem me ekipin dhe kur do që të më jepet rasti, t’i ndihmoj shokët dhe ekipin për të pasur një sezon sa më të mirë”, tha ai. /Lajmi.net/