Zyrtare: Newcastle shkarkon trajnerin

Skuadra nga Premier Liga, Newcastle ka shkarkuar trajnerin e saj, John Carver.

Sport

09/06/2015 16:21

Newcastle sapo ka konfirmuar se ka vendosur të shkarkojë në mënyrë zyrtare trajnerin, John Carver.

Carver arriti që të fitojë vetëm tre ndeshje përgjatë kohës së ishte trajner i skuadrës nga Premier Liga.

Ai e drejtoi këtë skuadër në 20 ndeshje, ndërsa përgjatë kësaj kohe ka shnëuar 18 gola dhe ka pranuar 36 të tillë.