Zyrtare: Neuer vazhdon kontratën me Bayern Munich

Sport

23/05/2022 11:08

Portieri i Bayern Munich, Manuel Neuer ka vazhduar kontratën e tij me ekipi bavarez.

Neuer kishte kontratë me Bayern deri në fund të këtij sezoni dhe tashmë zyrtarisht ka rinovuar.

Ai do të jetë në ‘Allianz Arena’ deri në qershor të vitit 2024, përcjell lajmi.net.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi me anë të një postimi në rrjetet e tyre sociale.

Gjermani iu bashku Bayerni në vitin 2011 nga Schalke, kështu që atëherë ai ka fituar të gjithë trofetë e mundshme me gjigantin e Bundesligës./Lajmi.net/