Zyrtare: Milani transferon Romagnolin

Milani ka konfirmuar në mënyrë zyrtare transferimin e mbrojtësit të Romës, Alessio Romagnolin.

Sport

11/08/2015 16:54

Dje, Milani ka konfirmuar se lojtari do t’i kryejë testet mjekësore te skuadra rosonere.

Dhe, pasi i ka kryer testet mjekësore, Romagnoli sapo ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me skuadrën e Milanit.

Mbrojtësi konsiderohet një talent i madh i cili premton shumë për të ardhmen.