ZYRTARE: Mendy lojtar i Real Madridit

21:03 | 12 Qershor 2019

Ferland Mendy është lojtar i Real Madridit.

Real Madrid dhe Lyon kanë arritur marrëveshje transferimi për mbrojtësin e majtë, Ferland Mendy.

Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të Real Madridit.

Reprezentuesi francez ka nënshkruar kontratë me Real Madridin për gjashtë sezone.

Mendy do të prezantohet si lojtar i Real Madridit ditën e mërkurë./Lajmi.net/