Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

ZYRTARE: Man City kompleton transferimin e Ferran Torres

22:12 | 4 Gusht 2020

Manchester City kanë kompletuar nënshkrimin e Ferran Torres nga Valencia.

Mesfushori i talentuar spanjoll, nga sezoni i ri do të vesh fanellën e skuadrës së Pep Guardiolas.

Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të Manchester City, shkruan lajmi.net.

20 vjeçari ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Manchester City, që e mban atë në ‘Etihad Stadium’ deri në vitin 2025.

“Jam shumë i lumtur që i bashkohem Manchester City”, ka deklaruar Torres, përcjell lajmi.net.

“Çdo lojtar dëshiron të jetë pjesë e skuadrave sulmuese dhe Manchester City është një nga skuadrat më sulmuese në botën e futbollit”.

Torres sezonin e kaluar te Valencia është paraqitur në 44 ndeshje./Lajmi.net/