ZYRTARE: Lirim Kastrati transferohet te Bologna – Lajmi.net
ZYRTARE: Lirim Kastrati transferohet te Bologna
Autori: Lajmi.net Sport 17:05, 23 July 2018
Lirim Kastrati karrierën do ta vazhdojë në Bologna.

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati, është larguar nga Roma për t’iu bashkuar skuadrës tjetër nga Serie A, Bologna.

19 vjeçari ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me skuadrën e Bologna, që drejtohet nga ish sulmuesi i Milanit, Filipo Inzaghi.

Kujtojmë se sezonin e kaluar kosovari zhvilloi 21 ndeshje duke shënuar një gol në Primavera Tim Cup./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO