Zyrtare: Lajm historik për Interin

Më në fund tifozët e Interit e kanë marrë një lajm që e kanë pritur për një kohë të gjatë.

Sport

06/06/2016 09:48

Kjo pasi që është zyrtarizuar kalimi i 70% të aksioneve të klubit në duart e grupit kinez “Suning Holdings Group Zhang Jindong”.

Një gjë e tillë është bërë e ditur në një konferencë për shtyp, që është duke ndodhur në këto momente në Milano, përcjellë “Lajmi.net”.

Grupi i fuqishëm kinez ka premtuar që brenda një kohe të shkurtër, Interi do të bëhet fuqi botërore në futboll.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.