Zyrtare: Kryetari i ri i FC Prishtina është Hakif Gashi

Sot, bordi i Prishtinës ka zgjedhur kryetarin e ri të klubit. FC Prishtina i është besuar Hakif Gashit, i cili tashmë do të ketë rolin e kryetarit të klubit më të trofeshëm në Kosovës, përcjell lajmi.net. Lajmin për zgjedhjen e Gashit në postin e kryetarit e ka konfirmuar edhe faqja zyrtare e FC Prishtinës. Remzi…

Sport

03/08/2022 14:54

Sot, bordi i Prishtinës ka zgjedhur kryetarin e ri të klubit.

FC Prishtina i është besuar Hakif Gashit, i cili tashmë do të ketë rolin e kryetarit të klubit më të trofeshëm në Kosovës, përcjell lajmi.net.

Lajmin për zgjedhjen e Gashit në postin e kryetarit e ka konfirmuar edhe faqja zyrtare e FC Prishtinës.

Remzi Ejupi ishte ai që mbajti këtë post për 18 vite, dhe tani i lë vendin Gashit.

Gashi ishte në mesin e aksionarëve të klubit. Tani do të jetë kryetar. /Lajmi.net/