Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

ZYRTARE: Kosova dhe Shqipëria bashkë më 6 prill në ‘Ligën Unike’

12:16 | 2 Prill 2021

Përmes një postimi në uebfaqen e tyre, Superliga e Basketbollit të Kosovës ka bërë të ditur se më 6 prill do fillojë incimi i ligës së përbashkët Shqipëri-Kosovë.

Gara do të zhvillohet në format të “Final 8” me sistem eliminimi dhe ndeshjet e para çerekfinale do të luhen në Rahovec me datë 6 dhe 7 Prill 2021, ndërsa ndeshjet gjysmëfinale, gara për vendin e tretë dhe finalja e madhe e Ligës UNIKE do të zhvillohen me datat 13-14 Prill në Durrës.

Çiftet e ndeshjeve të para do të dihen sot pas hedhjes së shortit. Për shkak të gjendjes me Covid-19, hedhja e shortit do të bëhet në ambientet e Ligës UNIKE.

Për mua, stafin e Ligës UNIKE dhe stafin e Federatave Nacionale është nder dhe privilegj i veçantë jetësimi i ligës së përbashkët Shqipëri-Kosovë.

Uroj që kjo garë të ketë fillim të mbarë dhe të përçojë mesazh unifikues në të gjithë spektrin sportdashës në Shqipëri dhe Kosovë.

Kjo është hera e parë që do të ketë një ligë të përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës në basketboll./Lajmi.net/