ZYRTARE: Kjo është skuadra e re e Cesc Fabregas – Lajmi.net
ZYRTARE: Kjo është skuadra e re e Cesc Fabregas
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 18:52, 11 January 2019
Mesfushori spanjoll, Cesc Fabregas, karrierën do ta vazhdojë në Ligue 1 te skuadra e Monacos.

Skuadra e Monacos, ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes me Chelsea, për transferimin në Francë të mesfushorit 31 vjeçar.

Ish anëtari i Barcelonës, ndeshjen e fundit në fanellën e Chelsea e zhvilloi të shtunën në FA Cup kundër Nottingham Forest në ‘Stamford Bridge’, ku u përshëndet me tifozët ‘blu’.

Fabregas iu bashkua Chelsea në vitin 2014 nga Barcelona, ku me të cilën skuadër fitoi edhe dy tituj të Premierligës.

Te Monaco, Fabregas do të bashkohet me Thierry Henry që drejton këtë skuadër, ku synojnë mbijetesën në Ligue 1./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO