Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

ZYRTARE: Dukagjini fiton ndeshjen në tavolinë dhe shkon në finale, KG eliminon Istogun nga Kupa e Kosovës

19:28 | 8 Prill 2021

Komisioni i Garave në kuadër të FFK-së, ka marrë vendim për eliminimin e KF Istogut nga Kupa e Kosovës.

Komisioni i Garave për Superligë dhe Ligën e Parë, shqyrtoi ankesën e KF Dukagjinit, shkruan lajmi.net.

Dukagjini kishte bërë ankesë që lojtari i Istogut, Erion Ceta kishte thyer rregullat pasi ishte i ndëshkuar me dy kartonë të verdhë dhe prapë u paraqit në gjysmëfinale të Kupës.

Dukagjini fitoi ndeshjen e parë me rezultat 1-2, por pas këtij vendimi, Komisioni i Garave vendosi për të eliminuar Istogun./Lajmi.net/