ZYRTARE: KB Prishtina konfirmon përforcimin e ri – Lajmi.net
ZYRTARE: KB Prishtina konfirmon përforcimin e ri
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 14:24, 14 September 2018
KB Prishtina ka zyrtarizuar edhe një përforcim të ri.

Njoftimi i plotë nga KB Prishtina: 

Divine Myles, kompleton repartin e fundorëve të KB Prishtina

Myles luan në pozitën e fundorit dhe do të jetë ndihmesë e madhe gjatë rrugëtimit tonë si në garat e FIBA-s, po ashtu vendore. Myles karakterizohet me lojë të gjithanshme në të gjitha repartet. Sa i përket lojës ofanzive, Myles shquhet me depërtime të suksesshme, pasime, kërcime, si dhe precizitet të lartë pothuajse nga të gjitha pjesët e fushës. Në anën tjetër, atleticizmi si dhe persistenca e tij që gjithnjë të jetë përballë lojtarit kundërshtar e bëjnë Myles-in lojtar shumë të mirë në mbrojtje.

Myles është 21 vjecar, i gjatë 180cm. Karrieren e tij e filloj dhe e përfundoj tek kolexhi Stentson (NCAA). Vitin e fundit të kolexhit e përfundoj me këto statistika: 31 lojë, 16,8 pikë për lojë, 4,5 kërcime për loje, 4,2 assistime për lojë

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO