ZYRTARE: Gjiganti i Evropës shkarkon trajnerin

13:16 | 11 Tetor 2018

Leonardo Jardim nuk është më trajner i Monacos.

Skuadra e Monacos dhe trajneri Leonardo Jardim, kanë arritur marrëveshje për ndërprerjen e bashkëpunimit katër vjeçar.

Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të Monacos, ku edhe është shprehur mirënjohje dhe falënderim për trajnerin 44 vjeçar.

Jardim e ka drejtuar Monacon gati katër sezone, duke qëndruar në bankinë 233 herë, dhe gjatë drejtimit të tij, skuadra franceze ka fituar edhe një titull të kampionit./Lajmi.net/