Zyrtare: Futbollisti nga Shqipëria i bashkohet Dukagjinit të Klinës

KF Dukagjini ka vazhduar me përforcime në afatin kalimtar të verës. Futbollisti i radhës i bashkohet skuadrës nga Klina është Arbër Çyrbja. Futbollisti 29-vjeçar vjen nga skuadra e Teutës së Durrësit. Ai më parë është paraqitur edhe për skuadrën e Kukësit, Egnatias, Erzenit ndërsa në kampionatin kosovarë është paraqitur edhe për skuadrën e Gjilanit në…

Sport

02/09/2023 18:47

KF Dukagjini ka vazhduar me përforcime në afatin kalimtar të verës.

Futbollisti i radhës i bashkohet skuadrës nga Klina është Arbër Çyrbja.

Futbollisti 29-vjeçar vjen nga skuadra e Teutës së Durrësit.

Ai më parë është paraqitur edhe për skuadrën e Kukësit, Egnatias, Erzenit ndërsa në kampionatin kosovarë është paraqitur edhe për skuadrën e Gjilanit në sezonin 2020/21.

“Sulmuesi i krahut, Arbër Çyrbja, është futbollisti më i ri që ka nënshkruar me KF Dukagjinin. Çyrbja vjen nga skuadra e Teutës së Durrësit. Futbollisti 29 vjeçar më parë është paraqitur edhe për skuadrën e Kukësit, Egnatias, Erzenit ndërsa në kampionatin kosovarë është paraqitur edhe për skuadren e Gjilanit në sezonin 2020/21. Ai tashmë është pjesë e jona për këtë sezon dhe do të jetë ndihmesë e madhe per trajnerin Dallku për repartin sulmues”, shkruhet në njoftimin e Dukagjinit.