Të Infektuar: 55.135

Të Shëruar: 48.572

Të Vdekur: 1.399

ZYRTARE: Everton transferon Andre Gomes nga Barça

23:00 | 25 Qershor 2019

Everton ka nënshkruajtur me Andre Gomes nga Barcelona për një shumë prej 25 milionë eurove.

Mesfushori portugez ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare në ‘Goodison Park’ për t’u bërë transferi i dytë i verës pasi portieri i Huddersfield Town Jonas Lossl u bashkua me klubin si transferim i lirë.

Gomes kaloi sezonin e kaluar në huazim te ‘Toffees’, duke bërë 29 paraqitje në të gjitha garat, përcjell lajmi.net.

“Jam shumë i lumtur të nënshkruaj kontratën me Evertonin – nuk ishte e vështirë të vendosja, ishte një vendim i lehtë dhe unë jam shumë i lumtur që e kam bërë “, tha Gomes për faqen të Everton.

”E di se klubi bëri një përpjekje të madhe për të nënshkruar me mua dhe jam shumë i lumtur dhe mirënjohës ndaj tyre”, ishin fjalët e para të portugezit.

Andre Gomes u bashkua me Barcelonën nga Valencia në vitin 2016, pak kohë pasi ndihmoi Portugalinë të fitonte Euro 2016. /Lajmi.net/