Të Infektuar: 41.299

Të Shëruar: 26.453

Të Vdekur: 1.062

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo shërohet nga COVID-19

18:15 | 30 Tetor 2020

Cristiano Ronaldo më në fund ka tejkaluar virusin Covid-19.

Ylli i Juventus, Cristiano Ronaldo, ka rezultuar negativ në testet e koronavirusit, përcjell lajmi.net.

Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e skuadrës së Juventus.

Ronaldo kishte rezultuar pozitiv 19 ditë më parë dhe rezultoi pozitiv disa herë radhazi.

Ai pritet të jetë gati për ndeshjen kundër Spezia. /Lajmi.net/