Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

ZYRTARE: Conor McGregor dhe Dustin Poirier do ndeshen përsëri

8:23 | 3 Prill 2021

Më 10 korrik të këtij viti është caktuar meçi mes Poirier dhe McGregor.

Dustin Poirier ishte i gatshëm qysh më herët për të zhvilluar këtë ndeshje, me ç’rast edhe ka nënshkruar kontratën i pari, transmeton lajmi.net.

Kjo tani do të jetë një nga trilogjitë më të përfolura të MMA dhe mungoi nënshkrimi i irlandezit.

Më 24 janar, McGregor ishte mposhtur nga Dustin Poirier, i cili iu kishte revanshuar për humbjen që irlandezi ia kishte shkaktuar shtatë vite më parë./Lajmi.net/