Zyrtare: Chiellini transferohet në Amerikë, te Los Angeles

Giorgio Chiellini do të luajë në Amerikë, te Los Angeles sezonin e ardhshëm.

Sport

13/06/2022 14:45

Chiellini ka konfirmuar se i është bashkuar LAFC si një transferim i lirë pas skadimit të kontratës së tij me Juventusin.

37 vjeçari publikoi në rrjetet sociale një video të shkurtër ku shihet i veshur me një fanellë e Los Angeles.

Chiellini etiketoi klubin MLS në postim me titullin: “Kapitulli tjetër”.

Ai i bashkohet emrave si Andrea Pirlo, Wayne Rooney dhe Zlatan Ibrahimovic si yje që kanë luajtur në Amerikë në pesë vitet e fundit./Lajmi.net/