Zyrtare: Cassano kthehet te Sampdoria

Skuadra e Sampdorias edhe zyrtarisht ka konfirmuar transferimin e Antonio Cassano.

Sport

09/08/2015 13:37

33 vjeçari ishte lojtar i lirë duke marë parasysh bankrotimin e Parmas e cila do të bëj gara në Serie D.

Cassano kishte kaluar katër vite te Sampdoria mes 2007 – 2011 dhe tani rikthehet sërish.

Italiani ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me skuadrën nga Luigi Ferraris.