Zyrtare: Caktohet data dhe vendi për revanshin Usyk – Joshua

Sport

20/06/2022 18:07

Oleksandr Usyk dhe Anthony Joshua do të përballen për titujt e kampionit botëror në peshat e rënda.

Dyshja ishin përballur në shtatorin e kaluar kur Usyk i fitonte titujt ndaj Anthony Joshua dhe tani është koha për revanshin.

Usyk dhe Joshua, tashmë siç është konfirmuar do të përballen më 20 gusht (e shtunë), përcjell lajmi.net.

Meçi mes tyre do të zhvillohet në Jeddah të Arabisë Saudite.

Fituesi i duelit ka gjasa të mëdha që të përballet me kampionin e WBC, Tyson Fury për unifikim titujsh. /Lajmi.net/