Zyrtare: Bielsa largohet nga Marseille

Trajneri argjentinas, Marcelo Bielsa edhe zyrtarisht ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Marseille.

Sport

08/08/2015 23:41

Marseille e nisi me humbje edicionin e ri në Ligue 1 duke u mposhtur në shtëpi nga Caen me rezultat 0-1.

Bielsa ka humbur disa nga lojtarët kryesor siq është rasti i Gignac apo Andre Ayew dhe menjëherë pas ndeshjes konfirmoi largimin nga klubi francez.

Ai më herët ishte trajner edhe i skuadrës spanjolle, Athletic Bilbao.