ZYRTARE: Bayerni merr vendimin për Lewandowskin

18:15 | 13 Qershor 2018

“E kam thënë javë më parë, vë bast se Robert do të qëndrojë me ne, e konfirmoj bastin”, deklaroi ai.

Robert Lewandowski do të mbetet te Bayern Munchen.

Lajmin e ka konfirmuar Karl-Heinz Rumenigge, përcjellë “Lajmi.net”.

“E kam thënë javë më parë, vë bast se Robert do të qëndrojë me ne, e konfirmoj bastin”, deklaroi ai.

“E ka kërkuar Real Madrid? Në të dyja ndeshjet e Champions kemi drekuar me menaxherët e tyre dhe kurrë nuk doli në diskutim ky argument. Një herë patëm një futbollist që e kërkonte Florentino Perez, por e mbyllëm shumë shpejt derën. Kemi marrë një vendim të qartë”. /Lajmi.net/