Zyrtare: Bayern siguron përforcimin e ri

Bayern Munich ka transferuar portierin Sven Ulreich nga Stuttgart në marrëveshje trevjeçare.

Sport

16/06/2015 10:42

Sven Ulreich është anëtar i ri i Bayern Munichut.

Kampioni i Bundesligës ka arritur marrëveshje me Stuttgartin për transferimin e portierit në kontratë trevjeçare.

Ish reprezentuesi i Kombëtares U-21 të Gjermanisë do të garojë me Manuel Neuerin dhe Pepe Reinan për një vend në portën e gjigantit bavarez.

Reina spekulohet se do të largohet nga klubi për në Napoli, andaj Ulreich mund të fillojë sezonin si portier i dytë.