Zyrtare: Baton Zabërgja kalon nga Drenica te Gjilani

Sport

23/06/2022 22:51

Gjilani ka transferuar në ekip ish-lojtarin e Drenicës, Baton Zabërgja.

Lajmin për transferimin e anësorit te Gjilani e ka bërë të ditur vetë klubi.

Zabërgja do të luajë me gjilanasit për dy sezone të tjera, me mundësi vazhdimi edhe më tej.

Batoni ka qenë pjesë e ekipit të Drenicës dhe luan për kombëtaren e Kosovës për grupmoshat U21.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell njoftimin e plotë të klubit: