ZYRTARE: Barcelona me zbritje pagash për lojtarët dhe gjithë të punësuarit

23:49 | 26 Mars 2020

Barcelona edhe zyrtarisht ka marrë vendim që të zbres pagat e anëtarëve të saj.

Bordi i drjetorëve të Barcelonës kanë diskutuar masat që duhet marrë për të minimizuar dëmet ekonomike, në kohën kur të gjithë po përballen me koronavirusi.

Me anë të një komunikate përmes faqes zyrtare, Barcelona ka njoftuar se pagat e lojtarëve dhe të gjithë punëtorëve do të zbriten, transmeton lajmi.net.

Të gjitha këto masa janë marrë me synimin që skuadra t’i shpëtojë dëmëve ekonomike, në kohën kur gjithçka rreth sportit po suspendohet.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë reagimet e lojtarëve, kur dihet se disa zëra kanë qenë kundër. /Lajmi.net/