ZYRTARE: Barca e humb për gjashtë muaj Rafinhan

Mesfushori Rafinha nuk do të mund të ndihmojë Barcelonën për gjashtë muaj.

Sport

04/12/2018 18:57

Skuadra katalane ka konfirmuar se mesfushori Rafinha do të mbetet jashtë fushave për gjashtë muaj.

Reprezentuesi brazilian të martën i është nënshtruar një operimi në gju, dhe do të mbetet jashtë fushës për gjashtë muaj, shkruan lajmi.net.

25 vjeçari është lënduar në barazimin 1:1 të Barelonës në derbin ndaj Atletico Madrid.

Rafinha është i pafat në aspektin e lëndimeve, ai është detyruar të qëndrojë jashtë fushave për një kohë të gjatë edhe në të kaluarën./Lajmi.net/