Zyrtare: Alex Albon vazhdon me Williams

Alex Albon e ka vijuar bashkëpunimin me Williams edhe për sezonin e ardhshëm në Formula 1. Lajmin e bëri të ditur vetë faqja zyrtare e Formula 1, përmes një njoftimi në Twitter, transmeton lajmi.net. Williams nuk është se po kalon ndonjë formë të mirë në këtë sezon, mirëpo kjo nuk i ka penguar drejtuesit që…

Sport

03/08/2022 16:34

Alex Albon e ka vijuar bashkëpunimin me Williams edhe për sezonin e ardhshëm në Formula 1.

Lajmin e bëri të ditur vetë faqja zyrtare e Formula 1, përmes një njoftimi në Twitter, transmeton lajmi.net.

Williams nuk është se po kalon ndonjë formë të mirë në këtë sezon, mirëpo kjo nuk i ka penguar drejtuesit që ta vijojnë bashkëpunimin.

Në renditjen e përgjitshme, Albon zë vendin e 18.

Prapa tij janë vetëm Latifi dhe Hulkenberg. /Lajmi.net/