Zvicra regjistron mbi 8 mijë e 600 raste të reja me COVID-19

Zvicra vazhdon të shënojë shifrta të larta të infeksioneve ditore me koronavirus.

Bota

28/10/2020 13:05

Në Zvicër, qeveria ka raportuar 8,616 infeksione të reja me koronavirus, dhe 24 vdekje të tjera, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Rastet janë rritur ndjeshëm në vend që nga fillimi i tetorit.

Rastet e reja sollën totalin e konfirmuar në Zvicër – dhe principatën fqinje të Lihtenshtajnit – në 135,658 raste dhe 1,954 vdekje.

Qeveria po mblidhet sot për të shqyrtuar kufizimet e reja për të ngadalësuar përhapjen e virusit. /Lajmi.net/