Zmbrapset Vuçiqi, nuk siguron se në prill do ta prezantojë zgjidhjen për Kosovën – Lajmi.net
Zmbrapset Vuçiqi, nuk siguron se në prill do ta prezantojë zgjidhjen për Kosovën
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 18:53, 16 April 2018
Aleksandar Vuçiq
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq nuk po mund ta mbajë një premtim që e ka dhënë tash e sa kohë. Ai tash nuk po siguron se deri në muajin prill do ta prezantojë ndonjë zgjidhje për Kosovën.

Kjo pasi sipas tij, diskutimet janë shumë të vështira.

Vuçiq në një konferencë me kryeministrin e krahinës gjermane të Baden Virtenbergut Winfried Kretschmannt, tha se zgjidhjen do ta bëjë për ta forcuar Serbinë.

“Ende nuk ka një propozim për zgjidhjen me Kosovën. Nuk e di se kur mund të ketë”, tha Vuçiq, transmeton lajmi.net.

Ai ka parlajmëruar edhe mbajtjen e një referendum.

“Nëse me të vërtetë dëshironi zgjidhje, atëherë së pari duhet të ketë referendum në vendin tuaj. Zgjidhja duhet të kënaq popullin serbë”, tha ai.

Vuçiq shpesh kishte premtuar se në muajin prill vetëm do ta ketë një propozim për Kosovën. Për këtë duket se tashmë i ka rënë pishman. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO