Zjarrëfikësit protestojnë para qeverisë – Lajmi.net
Zjarrëfikësit protestojnë para qeverisë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 7:49, 12 July 2018
Zjarrfikësit të cilët janë të pakënaqur me kushtet dhe pozitën e tyre, kanë vendosur që të protestojnë të sot nga ora 10:00 para Qeverisë së Kosovës.

Kryetari i Sindikatës së Zjarrfikësve, Muharrem Beka në një konferencë për media, paralajmëroi protestën e punonjësve të këtij shërbimi.

Arsye për këtë protestë, sipas tij është mungesa e kushteve të punës si dhe problemet e shumta me të cilat ata përballen si në aspektin e të drejtave të punëtoreve, po ashtu dhe në mosimplementimin e ligjeve në fuqi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO