Zjarr në një depo në zonën industriale në Prishtinë

Në një depo tekstili, në tregun me shumicë, në zonën industriale në Prishtinë ka shpërthyer një zjarr.

Lajme

24/11/2016 10:30

Zjarri ka kapluar depon sot rreth orës 08:40.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë e nevojshme policore , zjarrfikësit si dhe zyrtari për hetimin e shkaqeve të zjarrit.

Policia e Kosovës ka informuar se zjarri është lokalizuar dhe nga ky shpërthim janë shkaktuar vetëm dëme materiale, aktualisht policia në bashkëpunim me institucionet relevante, është duke punuar për ndriçimin e plotë të rastit. /Lajmi.net