Të Infektuar: 1083

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Zjarr në metronë e Londrës, panikë te udhëtarët (Video)

23:59 | 23 Nentor 2014

Dëshmitarët okularë raportojnë se dëgjuan një shpërthim të fortë, dhe menjëherë stacioni u mbulua nga tymi, ku u dëgjuan njerëzit teksa bërtisnin, zjarr, zjarr.

Charing Cross, një prej stacioneve kryesore të metros në Londër sot është evakuuar për shkak të zjarrit. Autoritetet kanë thënë se kjo ndodhi shkaku i një problemi elektrik. 
 
Dëshmitarët okularë raportojnë se ata dëgjuan një zhurmë, edhe pastaj tymi mbuloi stacionin. 
 
Pasagjerët mendonin se ndonjë bombë, dhe për këtë i kishte kapluar panika dhe filluan të bërtasin. 
 
Raportohet se shumë shpejtë erdhën zjarrfikësit, të cilët bënë që zjarri të shuhet dhe çdo gjë shkoi pa të lënduar. (lajmi.net)