Zjarr në Katedralen Notre Dame në Paris  – Lajmi.net
Zjarr në Katedralen Notre Dame në Paris 
Autori: Lajmi.net BotaLajme 19:36, 15 April 2019
Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës, është kapluar nga zjarri.

Ekipet e zjarrfikësve të Parisit kanë njoftuar se katedralja 850 vjeçare u kaplua nga flakët pasditen e sotme.

Shkaktarët ende nuk janë të qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e rinovimit.

Vitin e kaluar, Kisha Katolike në Francë bëri një thirrje urgjente për fonde për të shpëtuar katedralen, e cila kishte filluar të shembej, transmeton kk.

Imazhe të shumta janë shpërndarë nëpër rrjete sociale të ndryshme, ku shihet tymi duke dalë nga pjesa e sipërme e katedrales.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO