Zidane i bën me dije lojtarit të Real Madridit se nuk është në planet e tij – Lajmi.net
Zidane i bën me dije lojtarit të Real Madridit se nuk është në planet e tij
Autori: Lajmi.net La LigaMerkatoSport 21:24, 14 April 2019
Zinedine Zidane do t’i largojë disa lojtarë nga Real Madrid me të përfunduar ky sezon.

Zinedine Zidane tashmë ka bërë llogaritë e tij për lojtarët që do të qëndrojnë dhe ata që do të largohen.

Trajneri francez i ka bërë me dije Marcos Llorentes se do të largohet në fund të sezonit nga Real Madrid, duke u huazuar te një skuadër tjetër.

“Marcos ka nevojë të luajë më shumë. Kjo do të jetë gjëja më e mirë për të”, tha fillimisht Zidane, përcjell lajmi.net.

“Unë mbaj mend sezonin e kaluar kur ishte i huazuar te Alaves, kishte një sezon fenomenal, andaj mendoj se kjo është më e mira për të.”, ka shtuar më tej francezi. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO