Zhbllokohet rezultati në ndeshjen Angli – Ukrainë, shënohet goli i parë

Kombëtarja e Anglisë ka kaluar në avantazh 1:0 kundër Ukrainës në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian të vitit 2024. Harry Kane ka realizuar golin e epërsisë për “Tre Luanët” në minutën e 37-të, shkruan lajmi.net. Përballja në mes Anglisë dhe Ukrainës është në kuadër të Grupit C dhe po zhvillohet në stadiumin “Wembley”. VIDEO

Sport

26/03/2023 17:44

Kombëtarja e Anglisë ka kaluar në avantazh 1:0 kundër Ukrainës në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian të vitit 2024.

Harry Kane ka realizuar golin e epërsisë për “Tre Luanët” në minutën e 37-të, shkruan lajmi.net.

Përballja në mes Anglisë dhe Ukrainës është në kuadër të Grupit C dhe po zhvillohet në stadiumin “Wembley”.

VIDEO