Zeqiri largohet nga Baseli dhe rikthehet në Brighton, sezonin e ri mund të luaj në Premier League

Basel bëri të ditur se Andi Zeqiri nuk do të jetë më pjesë e tyre sezonin e ardhshëm. Në një njoftim për mediet klubi i Basel thekson se nuk do të ushtrojë të drejtën e blerjes së sulmuesit me origjinë shqiptare. Kështu pas një sezoni në Basel, 23-vjeçari do duhet të rikthehet te Brighton, klub…

Sport

08/06/2023 21:59

Basel bëri të ditur se Andi Zeqiri nuk do të jetë më pjesë e tyre sezonin e ardhshëm.

Në një njoftim për mediet klubi i Basel thekson se nuk do të ushtrojë të drejtën e blerjes së sulmuesit me origjinë shqiptare.

Kështu pas një sezoni në Basel, 23-vjeçari do duhet të rikthehet te Brighton, klub që ka në pronësi kartonin e Zeqirit.

23-vjeçari këtë sezon zhvilloi 30 ndeshje, shënoi 11 gola dhe bëri dy asiste në Superligën e Zvicrës.