Zëdhënësi i AAK-së me pretendime të rënda: Nga zyrat e Kuvendit u hodh një lloj lëngu si shampon që digjte sytë e pengonte frymëmarrjen

Zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Lulëzim Blaka ka hedhur akuza të rënda në drejtim të mazhorancës sot pas protestës së veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Lajme

06/06/2022 14:58

Blaka në një postim në Facebook ka thënë se nga zyrat e Kuvendit është hedhur një lloj lëngu si shampon, që digjte sytë e lëkurën dhe pengonte frymëmarrjen, shkruan lajmi.net.

“Përderisa jashtë piqte dielli, nga zyrat e Kuvendit hidhej një lloj lëngu si shampon, që digjte sytë e lëkurën, e pengonte frymëmarrjen.”, shkruan ai.

Ky është postimi i tij:

Gjithmonë e kam ditur se pushteti aktual neokomunist ushqen urrejtje patologjike ndaj UÇK-së dhe vlerave të lirisë.
Sot mësova se të paktën 51 deputet të së majtës ekstreme, nuk kanë as ndjenja njerëzore.
Përderisa jashtë piqte dielli, nga zyrat e Kuvendit hidhej një lloj lëngu si shampon, që digjte sytë e lëkurën, e pengonte frymëmarrjen.
Sot nuk kishin kuorum. Herën tjetër…