Zbulohet shkaku i zjarrit në katedralen Notre Dame në Paris – Lajmi.net
Zbulohet shkaku i zjarrit në katedralen Notre Dame në Paris
Autori: Lajmi.net BotaLajme 11:34, 16 April 2019
Valerie Pecresse u ka thënë gazetarëve se zjarri në katedralen e Notre Dame ishte një aksident.

Valerie Pecresse, presidente i rajonit të Ile-de-France në të cilin qëndron Paris, u ka thënë gazetarëve se zjarri në katedralen e Notre Dame ishte një aksident.

“Kjo ishte një aksident, nuk ishte i qëllimshëm,” tha ajo, raporton “Cnn”, transmeton lajmi.net.

Pecresse tha se rajoni do të hapë një fond emergjence prej 10 milionë eurosh (11.3 milionë dollarë) për të ndihmuar në përpjekjet për rindërtimin e katedrales. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO