Zbulohet se këshilltari i Erdoganit ishte udhëheqës i puçit

16:49 | 17 Korrik 2016

Ali Yazici dhe Erdogan

Është lëshuar një urdhër arrest ndaj këshilltarit kryesor ushtarak të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, njoftoi agjencia e lajmeve shtetërore e Turqisë.

Agjencia e lajmeve ‘Anadolu’ thekson se se urdhër arresti për kolonel, Ali Yazici është lëshuar pas  tentimit për grusht shteti, i cili u ekzekutua të premten, transmeton lajmi.net.

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, tha se komplotistët u mundën, grusht shteti ka dështuar plotësisht dhe tani është normalizuar jeta në Turqi. /lajmi.net/