Zbulohet përmbajtja e frikshme e letrës pas sulmit ndaj autobusit të Dortmundit!

15:09 | 12 Prill 2017

Mediat gjermane kanë publikuar përmbajtjen e letrës që thuhet se është gjetur pas sulmit ndaj autobusit të skuadrës së Borussia Dortmundit.

“Në emër të Allahut, 12 të pabesë do të vriten nga vëllezërit tanë në Gjermani”, shkruante në fillim të letrës, përcjell “lajmi.net”.

“Raketat e juaja ende fluturojnë dhe myslimanët po vdesin. Ne qëndrojmë pranë mëshirës së Allahut. Prej tani të gjithë të pabesët janë aktorë, këngëtar, sportistë dhe të gjithë gjermanët e famshëm janë në cakun tonë”.

“I kemi dy kushte: Që t’i ndërprisni bombardimet në Siri dhe që baza e luftës të mbyllet”, shkruante në fund të saj. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy