Zbulohet arsyeja e dështimit të kalimit të Falcaos në Atletico Madrid

Radamel Falcao ishte afër një rikthimi te ish skuadra e tij Atletico Madridi, në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit, por që dështoi.

Sport

03/02/2016 17:00

Gazeta britanike  Telegraph, e ka zbuluar arsyen e dështimit të kalimit të Radamel Falcaos në Atletico Madrid, transmeton AS.

‘Los Colchoneros’ nuk e transferuan sulmuesin kolumbian,  pasi nuk i kaloi testet mjekësore, përcjell Lajmi.net.

Falcao nuk ka arritur ta gjejë formën në të cilën kishte kaluar te Atletico Madrid, te skuadrat tjera, Monaco, Man Utd, dhe Chelsea.