Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Zbulohen prapaskenat – jo vetëm dy lojtarët e Partizanit janë infektuar me koronavirus

15:30 | 9 Korrik 2020

Mbrojtësi Deian Boldor, i cili në verën e shkuar u huazua nga Verona te Partizani, jeton në kryeqytetin shqiptar së bashku me motrën e tij, Denisa. Motra e mbrojtësit rumun është e pafat, pasi edhe ajo ka rezultuar e infektuar me COVID-19.

“Panorama Sport” ka mësuar se përveç futbollistit të kuq, tamponit i është nënshtruar edhe e motra, me të cilin Boldor jeton në të njëjtën banesë në Tiranë. Në këto kushte, ashtu si Deian edhe Denisa është e karantinuar dhe gëzon shëndet të mirë.

E dyshimtë mbetet se ku e kanë marrë virusin motër e vëlla, ku përveç tyre deri tani pozitiv ka rezultuar edhe mesfushori 20-vjeçar nga Shkupi.

Duke parë që të prekurit gëzojnë shëndet të mirë, shpresohet që Besnik Ferati, Deian Boldor dhe motra e lojtarit rumun ta kalojnë sa më lehtë sëmundjen dhe pa komplikacione shtesë.